Devlet Bahçeli’den ‘idam cezası’ açıklaması: Seve seve destek veririz

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, partisinin küme toplantısında konuştu.

Devlet Bahçeli’nin konuşmasından satır başları şöyle:

Cüneyt Arkın’ın vefat etmesinden büyük bir hüzün duydum. Yüzlerce sinemaya imza atarak milletimizin kalbinde taht kurmuştur. Türk sinemasına düzeyli bir yorum getiren hayatı boyunca çizgisini hiç değiştirmeye Cüneyt Arkın, şahsiyetiyle, sanatçı kimliğiyle hayat verdiği karakterleriyle her vakit hatırlanacaktır.

Biz ne haysiyetimizi ne hürriyetimizi ne de istiklal ve istikbalimizi Allah’ın müsaadesiyle kaybetmeyeceğiz. Bu prestijle, nefes alır üzere çalışacağız.

Biz günün adamı değil, hakikatin adamı olmak için çalışacağız. Yerinde saymak demek aslında geriye gitmek demektir, daima ilerleyeceğiz, sürekli ileri gideceğiz.

“Erdoğan’ın adaylığı meşrudur”

Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın adaylığı legaldir, yasaldır ve anayasaldır. Hevesler beyhude eforlar boşunadır. 2023’te sayın Cumhurbaşkanımız tekrardan ve tekrar hatta çok güçlü bir halde Cumhurbaşkanı seçilecektir.

Karamollaoğlu’na yanıt

Saadet Partisi Genel Lideri, ‘Yüzde 100 kazanırız diyemem ancak yüzde 99,99 kazanırız’ açıklaması yapmış. Şu temelsiz ve ucube kehanete güler misiniz ağlar mısınız? Sayın Karamollaoğlu’na hayal dünyasında mutluluklar diliyorum.

Karadeniz’deki sel

Son yıllarda iklim değişikliği başta olmak üzere, ortaya çıkan doğal afetler, elbette hayatın doğal akışını etkilemektedir.

Dün bu afetlerden etkilenen tüm vilayetlerimize geçmiş olsun diyorum. Doğal afete maruz kalan tüm vatandaşlarımızın yanında olduğumu belirtiyorum.

Orman yangınları

Ormana, yeşile, tabiata, orman köylülerine ve Türkiye’mizin doğal varlığına, mazereti ne olursa olsun sabotaj ve taarruz içinde olanlara en ağır cezayı vermek milletimizin beklentisidir. Hayat ışığını söndürmek boynumuzun borcudur. Bu tip bir vandallığın olağan karşılanması, sıradan görülmesi akla adalete karşıttır. Marmaris’teki yangında, bu sanık, ‘Aileme kızdım ormanı yaktım’ açıklamasını yapmıştır. Şu cürete bakar mısınız? Her canı sıkılan bir yeri yakarsa, ulusal varlığımızı nasıl koruyacağız. Bu vatan ve millet düşmanına hangi cezayı verirsek yüreğimiz soğuyacaktır?

Orman yakanlarla gayret etmek maksadıyla idam cezası tartışmalarını çok faydalı görüyorum. Bununla ilgili bir kanun teklifi gelirse seve seve takviye vereceğiz. İdam cezasının; bayan cinayetleri, terör cürümlerini da kapsayacak bir genişlik içinde olmasını bekliyor ve ümit ediyorum.

İdam cezası tartışmaları

Orman yakanlarla gayret etmek maksadıyla idam cezasını tartışmalarını çok faydalı gördüğümü şayet bu cezanın tekraren hukuk mevzuatımıza girmesiyle ilgili bir kanun teklifi gelirse de seve seve takviye olacağımızı açık seçik beyan ve tabir ediyorum.

İdam cezasının, bayan cinayetleri, terör cürümlerini da kapsayacak bir genişlik içinde olmasını bekliyor ve ümit ediyorum.

İsveç ve Finlandiya’nın NATO başvurusu

İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya müracaatlarının oylanması beklenmektedir. MHP olarak İsveç ve Finlandiya’nın pişmanlık emaresi göstermeden, üstelik terörle ortalarında kalın bir çizgi çekmeden NATO’ya üye olmalarına karşıyız, karşı duracağız.

Türkiye uzun vadeli çıkarlarına asla gölge düşürmeyecektir. Hakkımızı yedirmeyiz, kimsenin hakkına da göz koymayız. Baş veririz ama asla baş eğmeyiz. Boynumuz kılan incedir lakin büküldüğü hiçbir vakit görülmemiş ve görülmeyecektir.

Şimdi herkes elini vicdanına koyup düşünsün Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Türk Ocakları’nın Kuruluşu’nun 110’uncu Yılında; İslam Dünyasında Problemler ve Tahlil Yolları Sempozyumu’nda” ne işi vardır?