HABERİN AYDINLIK YÜZÜ

Arama :

 
GÜNÜN HABERLERİ TAVSİYE ET SERİ İLANLAR FİRMA REHBERİ SİTENE EKLE ÜYELİK İLETİŞİM KÜNYE

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 Ziyaretçi Sayısı
Online :  11 kişi
Bugün :  2931 kişi
Toplam :  12367501 kişi
 Haber Arşivi
Nisan 2018
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
NURİ YÜCEER
10 Ekim 2013 Perşembe
ADAYLAR ANLATMALI!

Dünle gitti can çağazım, düne ait ne varsa! Artık yeni bir gün yeni bir şeyler söylemek lazım. (Hz. Mevlana) 30 Mart 2014 sonrası Bozkır için yeni bir şeyler söylemek, üretmek, yapmak lazım!2023 Hazırlanan, dünyada en büyük 10. ekonomi olma hedefi koyan Türkiye’nin yarınlarını önümüzdeki yerel seçimler ve bugünün yerel yönetim adayları belirleyecek, Adayların yeni bir şeyler söylemesi lazım. Vizyonu olan bir aday ilerisinde başkan hem partisini hem çalışan takımını ve şehrini başarılara taşıyacak vede uçuracak. Eğer aday yeni bir şey söylemiyorsa başarma şansı olamaz.

 

Çöpü toplayacağım, suyu akıtacağım, yangını söndüreceğim, asfaltı sabunla yıkayacağım, şehrimi yaşanılır yapacağım bunlar zaten yerel yönetimlerin yapması gereken rutin ana unsurlar. Adaylar nasıl bir ekiple nasıl bir takım ruhuyla çalışacağını, hayalindeki şehrin fotoğrafını halkına anlatmalı. Halkta adayları çok iyi araştırıp hatta ayağındaki nasıra varıncaya kadar bilip fikir sahibi olmalı!

 Bugün Aday, ilerisinde Başkan Bozkırın lideri teknik direktörü olacak, kuracağı takım, ekip ise Bozkırın A milli takımı olacak! Eğer takımda uyumsuzluk ahenksizlik, paylaşım olmazsa takım müsabakayı kaybeder, kaybeden takımın alacağı puan sıfırdır, galibiyette ise 3 puan + pirim vardır. Kaybeden takımın yanında, Bozkır şehri olacaktır. Bu dönem çok önemlidir. Halkımızın duygularını değil, Aklını kullanıp, vicdanının sesini dinlemeleri gerekir. Bu dönem Bozkırın yeniden inşa edileceği kolon ve kirişlerinin belirleneceği, topraklamasının yapılacağı, Ana arterlerin oluşacağı, çevre düzenlemesinin yapılacağı yeni Bozkır şehri kurulacaktır. Artık Bozkırın küllerinden doğması şart olmuştur.

 

  Adaylar, Sanat için, Spor için, Kültür için, Turizm için, Eğitim, Öğretim için, Tarım ve Çevre için neler yapacağını halkına anlatmalı! Köylerimizin su problemini nasıl çözeceğini anlatmalı, Bozkır esnafının sıkıntılarını görüp, serum olacak iktisat projeleri varsa anlatmalı, Şu an Bozkırımız yaşlı bir nüfusa sahip, köylerinde yalnız olan gözü az gören kulağı az duyan, ağzında iki dişi kalan elinde asa ekmeğinin arasına tuz sıkıp yiyen yaşlılarımız için neler yapacağını anlatmalı, Köylerimizde 12 yaş gurubunda çakmak gözlü, akıllı, zeki çocuklarımız var bu yavrularımıza imkân verilse ellerinden tutulsa okuyup Başbakan, Cumhurbaşkanı, Genelkurmay başkanı, Doktor olacaklar kısacası Mehmet Öz’ler çoğalacak yarınlarımız, gençliğimiz için Eğitim için Öğretim için, sağlık için neler yapacağını halkımıza anlatmalı.

 Üniversite eğitimi alan öğrencilerimize neler yapabileceğini, Okul sonrası onlara iş konusunda nasıl rehber olacağını, nasıl yardımcı olabileceğini anlatmalı, Bozkır dışında iki tane daha Bozkır var yani sayısı 90 bini bulan Bozkır sevdalısı var. Gurbette durumu o kadar iyi olmayan, hayata tutunmaya çalışan, bir yolunu bir imkânını bulsa memleketine, Bozkır’a gelmeye can atan insanımız var. Bunlar için neler yapabileceğini anlatmalı, Ayrıca imkânlar bulabilse şartlar oluşsa işini taşımayı düşünen veya ortaklıklar kurma düşüncesi olan, küçük esnafımız var. Başkan olunca Bozkır Belediyesi olarak yapmayı düşündüğün projeyi anlatmalısın. Unutmayalım! 30 bin nüfusu olan Bozkırın değil 130 bin Bozkırlının Başkanı olacaksın, Kolayı değil zoru seçen Başkan olacaksın! Bunları anlatmalısın.

 

Nasıl bir başkan olmalı! Vizyonist, her şeyi bilen ama bir şeyin her şeyini bilen, yani yönetmeyi bilen orkestra şefi gibi, gerektiğinde toplumun lideri bir Başkan, Mutlaka ufku geniş olan, çıtayı yüksek tutmak isteyen, hayalleri, heyecanı olan bir takımla, ekiple çalışan, gerektiğinde bütün ekibini kendi peşinden sürükleyen, başarmaya mecbur olduklarına inandıran, Halka hizmetin Hakka hizmet olduğunu sözde değil özde inandıran bir Başkan. Başarma hedefi olan, milletine hizmetkâr bir Başkan! Gece gündüz çalışan, hedefi olan bir ekip ile bir araya geldi mi her zaman büyük müthiş işler yaparlar.

 Kendine hedef koyan bir çalışan, yöneticisinde geniş ufuk heyecan ve hedef görmezse yaptığı işten zevk almaz yaptığı işten soğur veya o kuruma hiç bire şey veremez. Çünkü getireceği bütün öneriler değerlendirme yoksunu lider ya da küçük hedefli ve küçük hesabı olan ekibi tarafından işe yaramaz sanılarak rafa kaldırılacaktır. O çalışanın bir süre sonra bütün heyecanı ve hırsı yok olacaktır.

Unutmayalım ki; İyi tohumlar yeşereceği toprağı ısrarla arar ve bulurlar. Doğru zamanda, doğru yerde, işi doğru yapmak Başarmanın formülüdür. Hedefsiz yelkene rüzgâr güç vermez, Büyük değişimler büyük hayallerle başlar. Genç fikirler ayağı yere basan gerçek fikirlerdir. Rüzgâr eserken, Aptallar duvar örer, Akıllılar yel değirmeni yapar. Saygılarımla

Bu Yazı Toplam 2108 Defa Okunmuştur
Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 

BİNLERCE ROMAN BAYRAMPAŞA’DA BULUŞTU
BİNLERCE ROMAN BAYRAMPAŞA’DA BULUŞTU

Bilim ve Teknoloji Yarışmaları
Bilim ve Teknoloji Yarışmaları

SAĞLIKTA FARKINDALIK ŞÖLENİ
SAĞLIKTA FARKINDALIK ŞÖLENİ

Kültür-sanat etkinlikleri Bayrampaşa'sda başladı.
Kültür-sanat etkinlikleri Bayrampaşa'sda başladı.

İSTANBUL İL BAŞKANLIĞINDAN KURULTAY İLANI
İSTANBUL İL BAŞKANLIĞINDAN KURULTAY İLANI

BAYRAMPAŞA’DA ORHAN ÖLMEZ RÜZGÂRI ESTİ
BAYRAMPAŞA’DA ORHAN ÖLMEZ RÜZGÂRI ESTİ

BAYRAMPAŞA’DA BİR PARK DAHA YENİLENİYOR
BAYRAMPAŞA’DA BİR PARK DAHA YENİLENİYOR

ÖĞRENCİLERE ‘ÇEVRE BİLİNCİ’ EĞİTİMİ
ÖĞRENCİLERE ‘ÇEVRE BİLİNCİ’ EĞİTİMİ

BAYRAMPAŞA LALE BAHÇESİNE DÖNDÜ
BAYRAMPAŞA LALE BAHÇESİNE DÖNDÜ

Çanakkale Platosu’na görkemli kapanış
Çanakkale Platosu’na görkemli kapanış

 

MEHMET CEYLAN
YERLİ VE MİLLİ TEHLİKESİ
BELKIS KAHRİMAN
Kahve Bakışlar
NURİ YÜCEER
ADAYLAR ANLATMALI!
MİSAFİR YAZAR
DÜŞÜNMEZ MİSİNİZ?
HALİL ÖZCAN
YANLIŞTAN DOĞRUYU BULMAK BİR YOLDUR AMA?
CEMAL ÇALIŞKAN
TAKLİTÇİLİK VE BUGÜN ÜLKE İDARESİ
Yr. Doc. Dr. ABDURRAHMAN SİLER
TÜRKİYE’DE YAŞAMAYA UTANIR HALE GELDİK!
MERYEM AKTAŞ
STRES’TEN UZAK DURUN
ÖZLEM YILMAZ CEBECİOĞLU
İNSANIN ANAVATANI ÇOCUKLUĞUDUR
MEHMET MUTLUOĞLU
ARINCA Kİ KANATLANIR
ZEYNEP YEŞİLYURT
HOŞ GİT HOŞ KAL ANNEM
ALİ SALUR
ERBAKAN DENİLİNCE AKLA! (1)
MEHMET CEYLAN K.
FESHANE VE ZEYTİNBURNU
HASAN ÖZCAN
HDP Neden Barışa Hizmet Edemez?
MEHMET YILMAZ/Siyasi Analist
Başkan Adayına Açık Mektup:
KUTSİ ÖZGÜR
15 TEMMUZ VE KÜRESEL GÜÇLER
HÜSEYİN DEMİR
NEDEN TÜRKİYE
HEYVİDAR ACUN
ÖLDÜN MÜ EY GENÇLİK !
   Tüm Yazarlar

 

 
 

 :: Ana Sayfa :: Günün Haberleri :: Arşiv :: İletişim

  Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2000-2006 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: 0212 613 98 30 - 0541 540 34 42  |  Faks: 0212 613 98 34  |  Destek: mchabergrubu@gmail.com
Sayfa Üretimi: 0.1763  | Teknik Destek: Cizginet
Haberler artık Outlook'ta