HABERİN AYDINLIK YÜZÜ

Arama :

 
GÜNÜN HABERLERİ TAVSİYE ET SERİ İLANLAR FİRMA REHBERİ SİTENE EKLE ÜYELİK İLETİŞİM KÜNYE

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 Ziyaretçi Sayısı
Online :  12 kişi
Bugün :  2936 kişi
Toplam :  12367506 kişi
 Haber Arşivi
Nisan 2018
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
MEHMET CEYLAN K.
27 Eylül 2013 Cuma
FESHANE VE ZEYTİNBURNU

Son bir ay içinde İstanbul’da iki tane ses getiren etkinliğe imza attı Bozkırlılar. Bozkırlılar diyorum çünkü Feshane’de de Bozkır imzası vardı. Zeytinburnu zaten yıllardır bir efsane yaşıyor. Tabi gösteriş mi? yoksa kazanım mı? ona bakacağız.

Fakat önce isterseniz etkinlikleri kısaca değerlendirelim.

Geçtiğimiz sene birincisi yapılan Feshane KONEXPO günleri, Konya günleri demiyorum ne geçtiğimiz sene nede bu sene Konya günleri olmadı. Sanayi fuarını Konya günlerine sokulmaya çalışıldı buna başkentlerin buluşturulması  diyerek kılıf oluşturuldu. Onun içinde kim ne derse desin istenilen ilgi ve beklentiye cevap veremedi. Bu sene geçtiğimiz seneye göre çok daha kötü geçti. Bazı eksik ve yanlışları söylemekten dilimizde tüy bitti ama kimsenin umurunda olmadı. Afişler yanlış, konumlar yanlış, değerler yanlış. Konya derneklerinden destek isteniyor. Ne hakla istendiğini de anlamış değilim planlamasında akıllara gelmeyen dernekler dolgu yapmak için destek isteniyor.

Madem şunu Feshane günleri yerine sanayi fuarı olarak belirtinde hiç olmazsa Konyalıların şevkleri de kırılmasın. Bunlar neden oluyor derseniz planlamasın da dernekler veya bu işin içinde olan, katkı yapabilecek insanlar işin içine katılmıyor, fikirler alınmıyor ama tam uygulamaya geldiği zaman destek istenip herkes sorumlu deniyor.

Olmadı!...

Tavsiyemiz bu işin içinde başka yerlerde uzman olmasa bile bilen insanların fikirlerine müracaat edilse daha iyi olur derim. Her geçen gün Konyalı küstürülüyor.

Bu yıl görüldü bu!...     

Neyse KONEXPO’nun genelini bırakalım da Bozkır açısından kazanımlarına bakalım. Bozkır dernekleri sonuna kadar destekledi ama hakkettiğini alamadı hiç bir zaman. Toplantılara baksan Bozkırlı, iş yapanlara baksanız Bozkırlı fakat hakkettiğini alamayan gene Bozkırlı!...

 

Öncelikle Ekibize yapılan ayıpların en büyüğü. Siz zamanında gününü ayırtacaksınız programını bileceksiniz bir hafta kala iptal edeceksiniz. Bunların hakkını kim ödeyecek. Evet diğer arkadaşlarda bizim ekibimiz onlarda olmalı. Ya baştan hiç kabul etmeyeceksiniz yada dört günü pay edeceksiniz. Birde bu asıl folklorumuzun temsilcisi üstadlara bu haksızlık yapılırken, diğer gruplara bu kadar ayrıcalık yapmak ayıpların en büyüğü. Bir Bozkırlı olmasına rağmen sunucusu, “o sunucuyu bu duruma Bozkırlı getirdi” Bozkır’ın güzide bir köy derneğinin etkinliğini, bu etkinliğinde organizesi bir Bozkır’lı yapmasına rağmen, şahsi çıkarları yüzünden anons etmiyor. Anons etmediği yer Bozkırlıların desteğiyle hareketlenen yeri geldiği zaman Konyalıların temsil edildiği bir mekan olmasına rağmen bunu yapıyor. Soruyorum oranın asıl söz sahibi kim? Yoksa şahsi çıkarlar mekanımıdır?

 

Bununda ötesinde Bozkırlılar Derneğine idare edin dercesine hakaret edercesine bir yer gösteriliyor. Dernek başkanının dediği gibi o yeri gördüğü zaman Bozkır dernekleri flamalarıyla Feshane tarafına değil de  Demirkapı’ya doğru yürüselerdi kaç flama, kaç kişi Feshane’ye yürüyecekti acaba? Aslında bunu da yapmalıydı. Ereğli derneğinin yaptığı gibi protesto etmeliydi. Bozkırlı bu kadar özveriyle destek olacak yer alacak çabalayacak hakkettiğini alamayacak. Artık Derneklerimizin de bu yanlışlara bir dur deme zamanı gelse gerek. Bu yanlışları söylediğimizde KONSİYAD içinde olan Bozkırlılarında hararetle tepki gösterip savunmaya geçmelerine de anlam veremedim. Burada amacımız kimseyi suçlamak değil doğru ve güzel işlerin yapılması, yanlış yapılmasına da prim verilmememsi.

 

Zeytinburnu’na gelince Bozkır’lı her zaman Zeytinburnu’nda imza atmıştır. Zeytinburnu Belediyesinin düzenlediği yöresel günler etkinliği yıllardır yapılıyor. Bozkırlılar bu etkinlik kapsamında yıllardır birinci değilse bile ikinci olmayı hep başardı. Aslında hep birinci oldu diyebiliriz. Çünkü birinci olan bir vilayet Bozkır ise ilçe. Zeytinburnu’ndaki görüntü takdire değerdi. Tüm yönetim canla başla çalıştı. İlkler ve güzellikler yaşandı. Görüntüye fazla söze gerek yok.

 

Fakat bir şey üstünde durmak lazım hem Feshane’de, hem de Zeytinburnu’nda görüntü güzelde kazanım nedir. Bunu düşünmemiz lazım.

 

     

 Bu Yazı Toplam 2145 Defa Okunmuştur
Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 

BİNLERCE ROMAN BAYRAMPAŞA’DA BULUŞTU
BİNLERCE ROMAN BAYRAMPAŞA’DA BULUŞTU

Bilim ve Teknoloji Yarışmaları
Bilim ve Teknoloji Yarışmaları

SAĞLIKTA FARKINDALIK ŞÖLENİ
SAĞLIKTA FARKINDALIK ŞÖLENİ

Kültür-sanat etkinlikleri Bayrampaşa'sda başladı.
Kültür-sanat etkinlikleri Bayrampaşa'sda başladı.

İSTANBUL İL BAŞKANLIĞINDAN KURULTAY İLANI
İSTANBUL İL BAŞKANLIĞINDAN KURULTAY İLANI

BAYRAMPAŞA’DA ORHAN ÖLMEZ RÜZGÂRI ESTİ
BAYRAMPAŞA’DA ORHAN ÖLMEZ RÜZGÂRI ESTİ

BAYRAMPAŞA’DA BİR PARK DAHA YENİLENİYOR
BAYRAMPAŞA’DA BİR PARK DAHA YENİLENİYOR

ÖĞRENCİLERE ‘ÇEVRE BİLİNCİ’ EĞİTİMİ
ÖĞRENCİLERE ‘ÇEVRE BİLİNCİ’ EĞİTİMİ

BAYRAMPAŞA LALE BAHÇESİNE DÖNDÜ
BAYRAMPAŞA LALE BAHÇESİNE DÖNDÜ

Çanakkale Platosu’na görkemli kapanış
Çanakkale Platosu’na görkemli kapanış

 

MEHMET CEYLAN
YERLİ VE MİLLİ TEHLİKESİ
BELKIS KAHRİMAN
Kahve Bakışlar
NURİ YÜCEER
ADAYLAR ANLATMALI!
MİSAFİR YAZAR
DÜŞÜNMEZ MİSİNİZ?
HALİL ÖZCAN
YANLIŞTAN DOĞRUYU BULMAK BİR YOLDUR AMA?
CEMAL ÇALIŞKAN
TAKLİTÇİLİK VE BUGÜN ÜLKE İDARESİ
Yr. Doc. Dr. ABDURRAHMAN SİLER
TÜRKİYE’DE YAŞAMAYA UTANIR HALE GELDİK!
MERYEM AKTAŞ
STRES’TEN UZAK DURUN
ÖZLEM YILMAZ CEBECİOĞLU
İNSANIN ANAVATANI ÇOCUKLUĞUDUR
MEHMET MUTLUOĞLU
ARINCA Kİ KANATLANIR
ZEYNEP YEŞİLYURT
HOŞ GİT HOŞ KAL ANNEM
ALİ SALUR
ERBAKAN DENİLİNCE AKLA! (1)
MEHMET CEYLAN K.
FESHANE VE ZEYTİNBURNU
HASAN ÖZCAN
HDP Neden Barışa Hizmet Edemez?
MEHMET YILMAZ/Siyasi Analist
Başkan Adayına Açık Mektup:
KUTSİ ÖZGÜR
15 TEMMUZ VE KÜRESEL GÜÇLER
HÜSEYİN DEMİR
NEDEN TÜRKİYE
HEYVİDAR ACUN
ÖLDÜN MÜ EY GENÇLİK !
   Tüm Yazarlar

 

 
 

 :: Ana Sayfa :: Günün Haberleri :: Arşiv :: İletişim

  Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2000-2006 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: 0212 613 98 30 - 0541 540 34 42  |  Faks: 0212 613 98 34  |  Destek: mchabergrubu@gmail.com
Sayfa Üretimi: 0.1751  | Teknik Destek: Cizginet
Haberler artık Outlook'ta