HABERİN AYDINLIK YÜZÜ

Arama :

 
GÜNÜN HABERLERİ TAVSİYE ET SERİ İLANLAR FİRMA REHBERİ SİTENE EKLE ÜYELİK İLETİŞİM KÜNYE

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 Ziyaretçi Sayısı
Online :  4 kişi
Bugün :  1965 kişi
Toplam :  12376903 kişi
 Haber Arşivi
Nisan 2018
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
Saadet Partisi Bayrampaşa Temmuz Ayı İlçe Divan Toplantısını Yaptı.
 Reklam
SP BAYRAMPAŞA TEMMUZ DİVANI
19 Temmuz 2017 Çarşamba 15:10
Saadet Partisi Bayrampaşa Temmuz Ayı İlçe Divan Toplantısını Yaptı.

SP Bayrampaşa İlçe Başkanlığı aylık ilçe divan toplantısını; yönetim kurulu üyeleri, gençlik kolları mensupları, mahalle ve sandık teşkilatlarının katılımı ile gerçekleştirdi.

İlçe Divan Toplantısına; SP GİK Üyesi, İl Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya, İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Bayrampaşa İlçe Sorumlusu Şükrü İpek, Anadolu Gençlik Derneği Bayrampaşa İlçe Başkanı Abdullah Hoşoğlu katıldılar.

İlçe, mahalle, sandık teşkilatlarının, Gençlik Kollarının yoğun katılımı ile ilçe merkezinde gerçekleştirilen Saadet Partisi Bayrampaşa İlçe Divan Toplantısının açılış konuşmasını İlçe Başkanı İsmail Acar yaptı. Acar konuşmasında;

“İnsanlık âlemi, ülkemiz, bölgemiz sıkıntılı bir süreçten geçiyor. Dünya’da İşgaller, sömürüler, terör olayları, vahşetler artarak devam ediyor. Suriye’de, Filistin’de Kıbrıs’ta yaşananlar bizi endişeye sevk ediyor.

Ülkemizde de küresel güçler boş durmuyorlar. Terör olaylarıyla, bombalar ile bu millete diz çöktürtmeye çalışıyorlar. Hemen hemen her gün gelen şehit haberiyle içimiz yanıyor. İşte 15 Temmuz gözümüzün önünde. Hain kalkışmasının üzerinden bir yıl geçti. Bu vesile ile tüm şehitlerimizi de rahmetle minnet yâd ediyoruz. Gazilerimize de şifalar diliyoruz. Rabbim bir daha böyle acıları bu millete yaşatmasın.

Yine baktığımız zaman; Ekonomide, Sağlıkta, Eğitimde ciddi sorunlarımız var. Toplum ciddi manada kutuplaştırılıyor. Çarpık kentleşme, plansız yapılaşma, alt yapı yetersizliği sonucu aşırı yağışlarla bakın İstanbul ne hale geldi? Bayrampaşa’da tablo orta da maalesef. İnsanlar adeta metro istasyonlarında, cadde ve sokaklarda yüzer hale geldiler. Bir afet yaşanmıştır. Gerekli tedbirler acilen alınmalıdır. Devlet ve belediyeler evlerini, iş yerlerini su basan mağdur insanların yaralarını acilen sarmalıdır.

Bu milletin umudu Saadet Partisi ve Milli Görüştür. Bu samimi, pırıl pırıl kadrolardır. Saadet Partililer olarak duruşumuzu bozmadan, kınayanların kınamasına aldırmadan doğru bildiğimiz, hak bildiğimiz yolda yürümeye devam edeceğiz. Hayra motor şerre firen olma görevimizi yerine getirmeye devam edeceğiz.

Sözümüzü, tavrımızı, duruşumuzu şartlara, menfaatlere, konjonktüre göre değil, inancımıza, ahlakımıza, ilkelerimize, değerlerimize göre belirlemeye devam edeceğiz. Zira ‘Kurmak bize düştü, bu kalbi sökülmüş çağı’ Gevşeklik göstermeden, teşkilat çalışmalarımızı, toplantılarımızı, divanlarımızı, eğitim faaliyetlerimizi en güzel şekilde yaparak, yarınlara hazırlanmaya devam edeceğiz.”dedi.

Saadet Partisi İlçe Başkanının konuşmasının ardından kürsüye çıkan birim başkanları faaliyet raporlarını ve çalışmalarını sundular.

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi ve İl Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Kaya konuşmasında;

“Türkiye ciddi bir risk altındadır. Irakta, Suriye’de yaşananların başımıza gelmeyeceğinin garantisini kimse veremez. Bu yaşadıklarımız bir rüyadan ibaret mi? 2010’larda her biriniz Esatçılıkla, Ergenekonculukla suçlandınız. Bizler o gün uyarılar yaparken bu yaftaları yapıştıranlar Suriye’de 600 bin, Irak’ta 2 milyon insan öldükten sonra şimdi oraların toprak bütünlüğünden bahsediyorlar. Bölgede adeta kendi ayağımıza kurşun sıkan adamın durumuna düştük. Bütün yaşananlar gözümüzün önünde yaşanıyor. Irakta bir koyup üç almak gibi bir gafletin içerisine geçmişte biz düştük. Suriye de 15 günde Emevi Camiinde Cuma namazı kılacağız diye kendimizi biz kandırdık. Ama bugün risk altındayız. Allah’ın izniyle bu milletin sağduyusu bütün riskleri bertaraf edecek güçtedir. Hangi etnik kimliğe ait olursak olalım hepimiz kardeşiz, bir milletiz. Eğer bu bölgede haritalar yeniden çizilirse, yanı başımızda yeni bölünmeler meydana gelirse Allah muhafaza elimizde kalan 784 bin kilometre karelik bu coğrafya doğrudan tehdit altında kalır. Her türlü oyuna açık hale geliriz. Diyarbakır’ın, Artvin’in, Trabzon’un, İstanbul’un, Muğla’nın savunması bizim sınırlarımızdan başlamaz. Buraların güvenliği Saraybosna’dan başlar, Bakü’den, Taşkent’ten, Buhara’dan, Kahire’den, Şam’dan, Tahran’dan, Bağdat’tan başlar. Oralar güvende olursa sen güvende olabilirsin. Eğer oralar da oluk oluk kan akıyorsa sen bundan etkilenmem diyemezsin.

Geçen hafta yaşanan ve camiamızı derinden üzen, İl Yönetim Kurulu Üyemiz Avukat Mustafa Yaman’ın 15 Temmuz yaftasıyla tutuklanması bir hukuk garabetidir. Bu yanlışlığın bir an önce düzeltileceğine inanıyoruz.

15 Temmuz gibi bir felaketi, bu 15 Temmuz gibi ihaneti yaşatan kim varsa 250 insanımızın kanı kimin eline bulaştıysa, binlerce hatta 80 milyon yaralı diyebileceğimiz bir ortam da bu kadar insanımıza böyle bir felaketi kim reva gördüyse onu tutup hukuk önünde adaletin karşısına çıkarıp ondan hesap sormak bu milletin, bu iktidarın, bu meclisin, herkesin üzerine düşen bir sorumluluktur. Kim böyle bir sorumluluğu yerine getirmekten, imtina eder, kim bundan kaçınırsa hem dünyada hem ahirette 80 milyon vatan evladının iki eli onların yakasında olsun.

Yaşadığımız son olaylar, Saadet Partisinin varlığı, duruşu, özgün ağırlığı, toplumdaki karşılığı, etkileme oranını %15’lerde, %20’lerde olduğunu son referandumla beraber herkes gördü. Saadet Partisinin sözünün ağırlığını, ne denli etkili olduğunu herkes fark etti. Bu sorumluluğumuzu daha da arttırdı. Filistin’de, Kudüs’te yaşanan Iğdırlı Hasan Onbaşı’nın hikâyesini daha önce anlatmıştım. Kimsenin kınamasına aldırmadan Hasan Onbaşı’nın duruşunu ortaya koymaya, Hasan Onbaşı’nın nöbetini tutmaya devam edeceğiz.” Dedi.

Saadet Partisi Bayrampaşa İlçe Divan Toplantısı Genel İdare Kurulu Üyesi ve İl Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya’nın konuşmasının ardından sona erdi.

 
Bu Haber Toplam 509 Defa Okunmuştur
Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 

BİNLERCE ROMAN BAYRAMPAŞA’DA BULUŞTU
BİNLERCE ROMAN BAYRAMPAŞA’DA BULUŞTU

Bilim ve Teknoloji Yarışmaları
Bilim ve Teknoloji Yarışmaları

SAĞLIKTA FARKINDALIK ŞÖLENİ
SAĞLIKTA FARKINDALIK ŞÖLENİ

Kültür-sanat etkinlikleri Bayrampaşa'sda başladı.
Kültür-sanat etkinlikleri Bayrampaşa'sda başladı.

BAYRAMPAŞA’DA ORHAN ÖLMEZ RÜZGÂRI ESTİ
BAYRAMPAŞA’DA ORHAN ÖLMEZ RÜZGÂRI ESTİ

BAYRAMPAŞA’DA BİR PARK DAHA YENİLENİYOR
BAYRAMPAŞA’DA BİR PARK DAHA YENİLENİYOR

ÖĞRENCİLERE ‘ÇEVRE BİLİNCİ’ EĞİTİMİ
ÖĞRENCİLERE ‘ÇEVRE BİLİNCİ’ EĞİTİMİ

BAYRAMPAŞA LALE BAHÇESİNE DÖNDÜ
BAYRAMPAŞA LALE BAHÇESİNE DÖNDÜ

ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ
ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ

“Akif’in Dilinden Çanakkale”
“Akif’in Dilinden Çanakkale”

 

   Tüm Yazarlar

 

 
 

 :: Ana Sayfa :: Günün Haberleri :: Arşiv :: İletişim

  Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2000-2006 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: 0212 613 98 30 - 0541 540 34 42  |  Faks: 0212 613 98 34  |  Destek: mchabergrubu@gmail.com
Sayfa Üretimi: 0.2936  | Teknik Destek: Cizginet
Haberler artık Outlook'ta