HABERİN AYDINLIK YÜZÜ

Arama :

 
GÜNÜN HABERLERİ TAVSİYE ET SERİ İLANLAR FİRMA REHBERİ SİTENE EKLE ÜYELİK İLETİŞİM KÜNYE

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 Ziyaretçi Sayısı
Online :  10 kişi
Bugün :  10593 kişi
Toplam :  12417533 kişi
 Haber Arşivi
Nisan 2018
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
"Her yıl Aralık ayında mahalli derneklerin de aracılık etmesi ile nüfus kayıtları memleketlere taşınıyor, bu d
 Reklam
GÖKSU'DAN 'NÜFUS TAŞIMA' UYARISI!
11 Kasım 2016 Cuma 10:34
"Her yıl Aralık ayında mahalli derneklerin de aracılık etmesi ile nüfus kayıtları memleketlere taşınıyor, bu da bütçede açığa sebep oluyor. "

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler'deki muhtarlar ve idarecilerle bir araya geldi. Esenler Belediyesi Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen toplantıya, Esenler Kaymakam Vekili Osman Ateş, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, İlçe Emniyet Müdürü Cihat Dağdeviren, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan, Esenler Müftüsü Halil Şekerci, belediye başkan yardımcıları, ilçedeki idari amirler de katıldı. Esenler’in gelişimi ve değişimi için sorunların görüşülüp çözüm önerilerinin tartışılması amacıyla düzenlenen toplantıda konuşan Başkan Göksu, ilçede hayata geçirilen ve yeni dönemde yapılacak projeler hakkında bilgi verdi.

GÖKSU'DAN ARALIK AYI UYARISI

Anadolu'daki şehirlerin nüfusunu çok göstermek ve buna göre İller Bankası'ndan ödenek almak için her yıl Aralık ayında olduğu gibi bu sene de nüfus kayıtlarını memleketlerine aldırmak için çalışmaların başladığını söyleyen Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, bu konuda muhtarları ve ilgilileri uyardı. Esenler'de yaklaşık 50 bin Suriyeli vatandaşın bulunduğunu belirten Göksu, "Bu nüfusumuzun yüzde 10'u demek. Bir bu kadar da bu şekilde Anadolu'ya kaydırılan nüfus var. Yani yaklaşık nüfusumuzun 5'te birinin ödeneğini İller Bankası'ndan alamamış oluyoruz. Her yıl Aralık ayında mahalli derneklerin de aracılık etmesi ile nüfus kayıtları memleketlere taşınıyor. Çünkü İller Bankası şehirlerin alacağı ödeneği 31 Aralık'a kadar ve nüfusa göre belirliyor. Esenler Anadolu'dan göçle kurulan bir şehir olduğu ve gelirinin büyük bir kısmı merkezi idareden geldiği için en çok da bizi etkiliyor. Bütçemizde büyük açık veriyoruz. Ondan sonra bunu kapatmanın derdine düşüyoruz" dedi.

NÜFUS TAŞIMA HAKSIZLIĞINI ÖNLEYELİM

Vatandaşların doğdukları yerlere önem vermesinin güzel bir şey olduğunu belirten Göksu, "Ancak doydukları, hizmet aldıkları yeri de göz ardı etmemeliler. Bu büyük bir haksızlık. Biz bir yıl boyunca kendisine hizmet ediyoruz ama onun bu bütçede payı yok. Niye? Çünkü nüfus kaydını memleketine taşımış. Esenler'deki hizmeti başka birinin ödeneğinden yiyor. Bir kampanya şeklinde bu haksızlığa engel olmamız lazım. Muhtarlarımız, dernek başkanlarımız hepimiz birlikte bununla mücadele etmeliyiz. Gerekirse bu kurnazlığa başvuranları şikayet etmeliyiz" şeklinde konuştu.

DÖNÜŞÜM BİR İNSANLIK GÖREVİ

İlçede yürütülen kentsel dönüşüm çalışmalarının hayati önem taşıdığını belirten Göksu, "2006 verilerine göre Esenler'de 100 bin problemli konut vardı. Bunların 25 binini biz dönüştürdük. Geriye 75 bin konut kaldı. Bu 75 bin konutun 50 binini askeri bölgeye transfer ederek çözeceğiz. Diğer 25 bin konut için yoğun gayret sarf ediyoruz. Bu işler, zor işler. Bu bizim için tarihi, milli bir görev, bu bir insanlık görevi. 500 bin insanın yaşadığı Esenler'de en ufak felaket için dahi tedbir almalıyız. İnsanımızı ölüme terk edemeyiz. Bu noktada muhtarlarımıza çok önemli görevler düşüyor. Her muhtarımız, kendi mahallesinde dönüşüm bilincini yükseltmeli ve bunun için çaba sarf etmeli" diye konuştu.

BAĞIMLILIKLA BİRLİKTE MÜCADELE EDELİM

Esenler Kaymakam Vekili Osman Ateş de, ilçede her türlü bağımlılıkla mücadele etmek gerektiğini belirterek, "Bağımlılıkla, ilçedeki tük kamu kurumları birlik olup mücadele etmeli. Yapılan çalışmalar öze dönük olmalı" dedi.

Programın ardından protokol üyeleri, muhtarların sorularını cevapladı ve daha iyi bir Esenler için çözüm önerileri masaya yatırıldı.Kaynak: Esenler Belediyesi
Bu Haber Toplam 718 Defa Okunmuştur
Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 

ESENLER'DE BASKETBOL SOKAĞA İNECEK.
ESENLER'DE BASKETBOL SOKAĞA İNECEK.

Esenler Belediye'sinden Diş Kontrolü
Esenler Belediye'sinden Diş Kontrolü

İSLÂM SÖMÜRGE DİNİ DEĞİL
İSLÂM SÖMÜRGE DİNİ DEĞİL

İZCİLER SARIKAMIŞ'TA, MİNİKLER SAHNEDE
İZCİLER SARIKAMIŞ'TA, MİNİKLER SAHNEDE

ŞEHİR BİR TİYATRO SAHNESİDİR
ŞEHİR BİR TİYATRO SAHNESİDİR

RASİS, ŞEHRE MARKA DEĞERİ KATIYOR
RASİS, ŞEHRE MARKA DEĞERİ KATIYOR

ESENLER KARA HAZIRLIKLI
ESENLER KARA HAZIRLIKLI

ENGELLİLERE 'ENGELSİZ EĞİTİM'
ENGELLİLERE 'ENGELSİZ EĞİTİM'

GÖKSU, YAVUZ SELİM'E DÖNÜŞÜMÜ ANLATTI
GÖKSU, YAVUZ SELİM'E DÖNÜŞÜMÜ ANLATTI

RAHMİ OLCAY'DAN TASAVVUF ESERLERİ
RAHMİ OLCAY'DAN TASAVVUF ESERLERİ

 

   Tüm Yazarlar

 

 
 

 :: Ana Sayfa :: Günün Haberleri :: Arşiv :: İletişim

  Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2000-2006 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: 0212 613 98 30 - 0541 540 34 42  |  Faks: 0212 613 98 34  |  Destek: mchabergrubu@gmail.com
Sayfa Üretimi: 0.2614  | Teknik Destek: Cizginet
Haberler artık Outlook'ta