HABERİN AYDINLIK YÜZÜ

Arama :

 
GÜNÜN HABERLERİ TAVSİYE ET SERİ İLANLAR FİRMA REHBERİ SİTENE EKLE ÜYELİK İLETİŞİM KÜNYE

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 Ziyaretçi Sayısı
Online :  9 kişi
Bugün :  5062 kişi
Toplam :  12386596 kişi
 Haber Arşivi
Nisan 2018
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
Tüm ülkede olduğu gibi Bayrampaşa’da da yapılan törenle 2017-2018 eğitim öğretim yılı yapılan törenle başladı.
 Reklam
BAYRAMPAŞA’DA 2017-2018 EĞİTİM VE ÖĞRETİM TÖRENİ
20 Eylül 2017 Çarşamba 09:37
Tüm ülkede olduğu gibi Bayrampaşa’da da yapılan törenle 2017-2018 eğitim öğretim yılı yapılan törenle başladı.

2017-2018 eğitim öğretim yılı Bayrampaşa Şair Baki İlköğretim Okulunda yapılan törene; Bayrampaşa Belediye Başkanı Atilla AYDINER, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdülaziz YENİYOL,  Altıntepsi Mahalle Muhtarı Selahattin Beyler, Vatan Mahalle Muhtarı Hikmer Özbir, Şube Müdürleri ve Okul Müdürleri katıldı.

KİTAPLARI UNUTULMAZ KILAN ÖĞRETMENLERDİR.

Açılış konuşmasını yapan Şair Baki İlköğretim Okulu Müdürü Yavuz ASLAN 2017-2018 eğitim öğretim yılının açılış töreninin okullarında yapılmanın mutluğunu yaşadığını belirtti.

Yavuz Aslan konuşmasında; “Destanlar, olaylar, yaşananlar tozlu kitapların sayfası arasında kalıp gelecek nesillere aktarılmazsa ihanetler tekrarlanır. İnsanlar çabuk unutur, kitaplar unutmaz. Kitapları unutulmaz kılan öğretmenlerdir. Cumhuriyetin kurucusu M. Kemal ATATÜRK öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır der. Ve bir başka konuşmasında ekler bir milletin kurtuluşu ancak milli eğitim işlerindeki zaferin beraberliğinde gelir. Aynı zamanda Milli Şairimiz Mehmet Akif ERSOY eğer yaşamak istiyorsak her şeyden önce eğitime sarılmalıyız her şey eğitimle mümkündür der. Göründüğü gibi gerçekler gecedeki kandil gibi açıktır. Bizlere emanet edilen o minik tohumları o küçük yavruları ilim ve fen ışığı ile milli ve manevi duygularla koca çınarlar yapmaya çalışıyoruz. İnanıyoruz ve dua ediyoruz ki yarın devletimizin ve milletimizin güzel kademelerinde çocuklarımız yer alacaktır. Belki bazıları dünyada bazıları ise ülkemizdeki büyük platformlarda bizi temsilcimiz olacaktır. Bu yüzden geleceğimizin mimarları olan yeni nesile kaliteli eğitim imkanı sağlamak ve birlik beraberlik duygusu aşılayarak onları cennet Vatanımızın sarsılmaz bekçileri yapmaya güçlü bir Türkiye için çaba sarfediyoruz” dedi.

ÇOCUKLARIMIZIN HER ZAMAN ARKASINDAYIZ

Törende konuşan Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdülaziz YENİYOL, “Değişim ve gelişmelere açık yeni bir müfredat rehberliğinde yeni yılımıza başlamış bulunmaktayız. Bu bilinçle çocuk ve gençlerimizi milli manevi ve kültürel değerlerine bağlı aile, millet ve vatanını seven insan haklarına saygılı dünya platformunda başarı çıtası yüksek bilgiyi kullanabilen değişime açık yenilikçi en önemlisi ülkesinin menfaatini ve insanlığa nasıl faydalı olabilirim diye düşünebilen bireyler geliştirmek en asil görevimizdir. Bu görev bilinci bizim için kutsal bir değerdir. Ülkemizi içerde ve dışarıda karşı karşıya bıraktığı zorluğu göz önünde bulundurursak eğitim öğretimde kaybedilecek bir dakikamız bile olmadığı aşikardır.Çocuklarımızın maddi ve manevi yönden her zaman arkasında duracağız” diyerek yeni yılın hayırlı olmasını diledi.

BAYRAMPAŞA’MIZIN EĞİTİM ÖĞRETİM KALİTESİ İMRENİLİYOR

Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila AYDINER ise “ 2017- 2018 eğitim öğretim yılının sizlere ve ülkemizin tüm yavrularına hayırlar getirmesini  Yüce Allahtan yad ediyorum” diyerek başladığı konuşmasına şöyle devam etti; “Bir eğitim öğretim yılına tekrar hep beraber başlıyoruz. Bayrampaşa ölçeğinde baktığımızda Bayrampaşa’mızın eğitim öğretim kalitesinin diğer ilçeler tarafından imrenerek izlendiğini asla unutmamak gerekir. Yıllardan beri eğitim ve öğrenimde Bayrampaşa’nın çıtası hep yukarı çıkıyor. Bunun başında milli eğitiminden okul müdürleri ve öğretmenlerin başarısı yatıyor. İşte bu başarıyla birlikte Bayrampaşa’yı tekrar marka şehir haline getirmeye hep birlikte çabalamak zorundayız”
Bu Haber Toplam 500 Defa Okunmuştur
Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 

BİNLERCE ROMAN BAYRAMPAŞA’DA BULUŞTU
BİNLERCE ROMAN BAYRAMPAŞA’DA BULUŞTU

Bilim ve Teknoloji Yarışmaları
Bilim ve Teknoloji Yarışmaları

SAĞLIKTA FARKINDALIK ŞÖLENİ
SAĞLIKTA FARKINDALIK ŞÖLENİ

Kültür-sanat etkinlikleri Bayrampaşa'sda başladı.
Kültür-sanat etkinlikleri Bayrampaşa'sda başladı.

BAYRAMPAŞA’DA ORHAN ÖLMEZ RÜZGÂRI ESTİ
BAYRAMPAŞA’DA ORHAN ÖLMEZ RÜZGÂRI ESTİ

BAYRAMPAŞA’DA BİR PARK DAHA YENİLENİYOR
BAYRAMPAŞA’DA BİR PARK DAHA YENİLENİYOR

ÖĞRENCİLERE ‘ÇEVRE BİLİNCİ’ EĞİTİMİ
ÖĞRENCİLERE ‘ÇEVRE BİLİNCİ’ EĞİTİMİ

BAYRAMPAŞA LALE BAHÇESİNE DÖNDÜ
BAYRAMPAŞA LALE BAHÇESİNE DÖNDÜ

ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ
ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ

“Akif’in Dilinden Çanakkale”
“Akif’in Dilinden Çanakkale”

 

   Tüm Yazarlar

 

 
 

 :: Ana Sayfa :: Günün Haberleri :: Arşiv :: İletişim

  Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2000-2006 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: 0212 613 98 30 - 0541 540 34 42  |  Faks: 0212 613 98 34  |  Destek: mchabergrubu@gmail.com
Sayfa Üretimi: 1.2976  | Teknik Destek: Cizginet
Haberler artık Outlook'ta