HABERİN AYDINLIK YÜZÜ

Arama :

 
GÜNÜN HABERLERİ TAVSİYE ET SERİ İLANLAR FİRMA REHBERİ SİTENE EKLE ÜYELİK İLETİŞİM KÜNYE

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 Ziyaretçi Sayısı
Online :  9 kişi
Bugün :  5135 kişi
Toplam :  12386669 kişi
 Haber Arşivi
Nisan 2018
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
İçişleri bakanlığının onayladığı projeyle, İstanbul Bayrampaşa Giresunlular Derneği (BAYGİDER) bir ilke imza atıyor
 Reklam
BAYGİDER’DEN ÖRNEK BİR PROJE STK’LAR BULUŞACAK
04 Ekim 2017 Çarşamba 09:03
İçişleri bakanlığının onayladığı projeyle, İstanbul Bayrampaşa Giresunlular Derneği (BAYGİDER) bir ilke imza atıyor.

İstanbul Bayrampaşa Giresunlular Derneği’nin(BAYGİDER) Bayrampaşa Kaymakamlığı ile birlikte yürütecekleri ‘Hemşeri Dernekleri Ve Diğer STK’ların Dönüşümü’ projesi İçişleri Bakanlığı tarafından onaylandı. Böylece BAYGİDER İstanbul’da kurulu bulunan, Giresun Dernekleri, Giresun sivil toplum kuruluşları arasında bir ilki gerçekleştiriyor.

İçişleri Bakanlığı tarafından onaylanan proje İstanbul Valiliği İl Dernekler Müdürlüğü tarafından BAYGİDER Başkanı Tülay Tahmaz’a tebliğ edildi.

PROJENİN AMACI ÇOK KAPSAMLI

Projenin amaçları arasında, faaliyetlerine devam eden Türkiye’nin farklı bölgelerinden illeri temsil eden derneklerin bir araya getirilerek kurumsal kapasiteleri ve etkinliklerini artırmaya yönelik farkındalık artırıcı faaliyetlerin gerçekleştirilmesi, kültürel değerlerin korunması İstanbul Kent Kültürü’ne katkı sunulup tekrar canlandırılması, derneklerin pozitif çalışmalarının değerlendirilmesi, negatif çalışmaların pozitife dönüştürülmesi, kadınların ve kız ve erkekolmak üzere gençlerin hemşeri dernekleri ve sivil toplum kuruluşlarına olan ilgilerini artırmak bulunuyor.

‘PROJE HEMŞEHRİ DERNEKLERİ VE DİĞER STK’LARIN DÖNÜŞÜMÜ’NÜ MASAYA YATIRIYOR

İstanbul’un değişen ve gelişen ilçesi Bayrampaşa’da bir dünya kenti olan kültürün başkenti İstanbul’da faaliyet gösteren hemşeri derneklerinin kültüre yansıyan pozitif ve negatif etkileri, Hemşeri dernekleri mensuplarının yaşadıkları kent kültürüne olan katkılarını yaygınlaştırmak, Hemşeri dernekleri ve Göçmen derneklerinin doğdukları kentlerdeki örf, adet, gelenek ve göreneklerinin yaşadıkları metropolde sürdürme çalışmalarını araştırmak, tespit etmek, kente uyum çalışmalarını sağlamak, derneklerin yaşadıkları kente adaptasyonunu artırmak, kaybolmaya yüz tutmuş İstanbul Kültürü’nün yeniden canlandırılması doğrultusunda bilimsel araştırmalar ışığında geçmişten günümüze İstanbul’u tarihsel dokusu ile beraber ortaya çıkarmak, Göçmen ve Anadolu kültürünün Bayrampaşa yaşamındaki iletişimlerini geliştirmek, ortak projeler üretmek, çalışma alanları belirlemek, Bayrampaşa kamu-sivil toplum diyaloğunu artırmak, derneklerin yaşadıkları kentin huzur ortamına katkı sunmasını sağlamak gelecek nesillerin kültürel organizasyona uğramasını engellemek için eğitim çalışmaları yürütmek, yerel ve kamu kurumları ile iletişimlerini koordine etmek, onlara bir ışık, bir ayna olmak gibi konulara yer veriliyor.

MİLLETVEKİLİ SABRİ ÖZTÜRK’TEN BAYGİDER’DESTEK

İstanbul’a yaptığı ziyaretler kapsamında İstanbul Bayrampaşa Giresunlular Derneği’ne de ziyarette bulunan Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, kendisinin de sivil toplum kuruluşlarında görev yaptığını, halen Giresun’da Yeni Dünya Vakfı’nın başkanlığını yürüttüğünü belirtti. Milletvekili Sabri Öztürk, İstanbul BAYGİDER’inçalışmalarını yakından izlediğine vurgu yaptı. Öztürk,BAYGİDER’in çalışma faaliyetleri çerçevesinde yürütülen ve bugüne kadar uygulanan projelerin insan odaklı toplumsal faydalarına da dikkat çekti. Öztürk, bu bağlamda ‘Hemşeri Dernekleri Ve Diğer STK’ların Dönüşümü’adı altında yürütülecek projeyi konu başlığı olarak isabetli bir seçim olarak değerlendirdi. Öztürk, bu ve buna benzer yürütülmek istenen projelerle ilgili BAYGİDER’e olan desteğini esirgemeyeceğini de sözlerine ekledi.
Bu Haber Toplam 573 Defa Okunmuştur
Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 

BİNLERCE ROMAN BAYRAMPAŞA’DA BULUŞTU
BİNLERCE ROMAN BAYRAMPAŞA’DA BULUŞTU

Bilim ve Teknoloji Yarışmaları
Bilim ve Teknoloji Yarışmaları

SAĞLIKTA FARKINDALIK ŞÖLENİ
SAĞLIKTA FARKINDALIK ŞÖLENİ

Kültür-sanat etkinlikleri Bayrampaşa'sda başladı.
Kültür-sanat etkinlikleri Bayrampaşa'sda başladı.

BAYRAMPAŞA’DA ORHAN ÖLMEZ RÜZGÂRI ESTİ
BAYRAMPAŞA’DA ORHAN ÖLMEZ RÜZGÂRI ESTİ

BAYRAMPAŞA’DA BİR PARK DAHA YENİLENİYOR
BAYRAMPAŞA’DA BİR PARK DAHA YENİLENİYOR

ÖĞRENCİLERE ‘ÇEVRE BİLİNCİ’ EĞİTİMİ
ÖĞRENCİLERE ‘ÇEVRE BİLİNCİ’ EĞİTİMİ

BAYRAMPAŞA LALE BAHÇESİNE DÖNDÜ
BAYRAMPAŞA LALE BAHÇESİNE DÖNDÜ

ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ
ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ

“Akif’in Dilinden Çanakkale”
“Akif’in Dilinden Çanakkale”

 

   Tüm Yazarlar

 

 
 

 :: Ana Sayfa :: Günün Haberleri :: Arşiv :: İletişim

  Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2000-2006 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: 0212 613 98 30 - 0541 540 34 42  |  Faks: 0212 613 98 34  |  Destek: mchabergrubu@gmail.com
Sayfa Üretimi: 0.6675  | Teknik Destek: Cizginet
Haberler artık Outlook'ta