HABERİN AYDINLIK YÜZÜ

Arama :

 
GÜNÜN HABERLERİ TAVSİYE ET SERİ İLANLAR FİRMA REHBERİ SİTENE EKLE ÜYELİK İLETİŞİM KÜNYE

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 Ziyaretçi Sayısı
Online :  13 kişi
Bugün :  4860 kişi
Toplam :  12386394 kişi
 Haber Arşivi
Nisan 2018
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanlığı, iktidarda 15. Yılını düzenlediği genişletilmiş ilçe danışma meclisiyle kutladı
 Reklam
AK PARTİ İKTİDARI 15. YAŞINI KUTLADI
05 Kasım 2017 Pazar 15:47
AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanlığı, iktidarda 15. Yılını düzenlediği genişletilmiş ilçe danışma meclisiyle kutladı.

 AK Parti; 3 Kasım 2002 yapılan genel seçimlerinde %34.5 oy oranıyla 363 milletvekili sayısıyla iktidar olmuştu. 22 Temmuz 2007 genel seçimlerinde %46.47 oy oranıyla 341 Milletvekiliyle, 12 Haziran 2011 genel seçimlerinde %49.95 oy oranıyla 328 Milletvekiliyle iktidar oldu.  7 Haziran 2015 Genel seçimlerinde %40.9 oy oranıyla 258 Milletvekili alarak iktidarını kaybetti. Fakat iktidar kurulamamsı sonrası yapılan 1 Kasım 2015 seçimlerine kadar iktidar devam etti. 1 Kasım 2015 genel seçimlerinde %49.49 oy oranıyla 317 Milletvekiliyle tekrar tek başına iktidar oldu.

Divan Başkanlığını Ali Hacınoğmanoğlu’nun yaptığı, İktidar olmanın 15. Yıl etkinlikeri dolayısı ile yapılan danışma meclisi toplantısına; AK Parti İstanbul Milletvekilleri Hüseyin Bürge, Yıldız Seferinoğlu, Eski Milletvekili Mustafa Baş, Bayrampaşa belediey Başkanı Atila Aydıner, AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Kemal Oğuz Kıdıl, Bayrampaşa Sorumlusu İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Ferhat Sakallı, İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülşen Kadeş, İlçe Gençlik Kolları Ozan Karadeniz, Geçmiş Dönem Kadın Kolları Başkanları Fatma Akın, Hülya Demirel,  Geçmiş Dönem Gençlik Kolları Başkanları Recep Asilsoy, Enes malik Yaylacı, Hakan Arabacı, Meclis Üyeleri ve kuruluşundan bu güne ilçe teşkilatlarında görev almış ana kademe, kadın, gençlik ve mahalle yönetim kurulu üyeleri ve partililer katıldı.

SİYASET İNSANIN HUZUR VE MUTLULUĞU İÇİN YAPILMALI

Programın açılış konuşmasını yapan AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Kemal Oğuz Kıdıl, AK Parti, Türk siyasi hayatına bir güneş gibi doğduğunu belirtti. AK Parti’nin kurulduktan sonra ilk seçimlerde tek başına iktidara geldiğini belirten Kıdıl;  “Tüm engellemelere rağmen yolumuza devam ediyoruz. AK Parti’nin milletin refah ve huzurunu arttırmak, özgürlükleri yaygınlaştırmak, ülke yönetiminde hukukun üstünlüğünü hakim kılmak, Türkiye’nin dünya genelinde itibarını yükseltmek, Türkiye’yi dünyanın lider ülkeleri arasına sokmak için var gücüyle çalıştı.  AK Parti olarak  şiarımız millete efendi olmak değil, hizmetkarı olmak olmuştur. Siyaset insanın huzur ve mutluluğu için yapılmalıdır. Bizde bu şiar içinde Adalet ve kalkınma hedeflerini dünden bugüne hiç terk etmedik. “İnsana hizmet, hakka hizmettir” düsturu ile AK Parti yaptığı icraatlarla gönüllerin partisi olmuştur” dedi.  AKP’nin 15 yıllık süreçte yaptığı icraatlarını  ve hedeflerini anlatan Kemal Kıdıl, “AK Parti sadece siyasi bir parti değil aynı zamanda büyük bir medeniyet hareketidir. Hz. İbrahim, Nemrut’a nasıl karşı çıkmışsa, Hz. Musa, Kızıldeniz’i hangi inançla açmışsa, Hz. Peygamber Efendimiz hangi tevhid inancıyla yola çıkmışsa, bizler de o yolun yolcularıyız ve o kutlu davanın temsilcileriyiz” diyerek partililerin 15. İktidar yaşını kutladı

AK Parti Bayrampaşa İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülşen Kadeş, Gençlik Kolları Başkanı Ozan Karadeniz İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi, Bayrampaşa Sorumlusu Ferhat Sakallı ise yaptığı konuşmada yaptıkları çalışmaları dile getirerek 15 İktidar yaşını kutladırlar.

AYDINER: BU ÇORBADA HERKESİN TUZU VAR

Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner ise gecede yaptığı konuşmada, mukaddes bir davanın müttefikleri olarak görev aldıklarını vurgulayarak, Recep Tayyip Erdoğan’ın yaşadığı zorluklardan ve AK Parti’nin kuruluşunda yaşananlardan bahsetti. Bayrampaşa’da mahalle mahalle gezdiklerini AK Parti’yi anlattıklarını söyleyen Aydıner, AK Parti’nin oluşumunda mahalle teşkilatlarının önemine vurgu yaptı. Recep Tayyip Erdoğan’la birlikte yola çıktıklarının altını çizen Aydıner, “2002 yılında AK Parti iktidar oldu. Yeni kurulmuş olan bir siyasi parti dünyanın hiçbir yerinde hemen iktidar olamazdı. Halkın bizzat kendi kurduğu AK Parti ve halkın bağırından çıkmış olan Recep Tayyip Erdoğan’a olan sevgi ve gönül bağı işte bu partiyi bugünlere kadar hep iktidarda tuttu. Herkesin bu çorbada tuzu var” dedi. AK Parti’nin bir dünya partisi olduğunu söyleyen Başkan Aydıner, “AK Parti; mazlumların, kimsesizlerin, sessiz yığınların partisidir. Fakiri fukarayı gözeten ve ona destek veren bir siyasi partidir. Mynamar’da, Suriye’de, Somali’de, Mısır’da, Tanzanya’da bulunan müslümanların ve dünyadaki bütün mazlumların partisidir. Bu nedenle AK Parti’ye dünyanın ihtiyacı var. Önümüzde e 2023,2053 ve 2071 hedeflerimiz var. Biz gençler için çalışıyoruz. Gençler bizi, AK Parti’yi bu hedeflere ulaştıracak bundan hiç şüphem yok” diye konuştu.

BAŞ: ADALETLİ VE DÜRÜST OLURSAK HALK BİZDEN AYRILMAZ

AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Baş ise gecede yaptığı konuşmada, AK Parti’nin kuruluşunda izledikleri stratejilerden söz etti. Halkla birlikte yürümek için salondakilere öneride bulunan Baş, “Halkın bizden ayrılmaması için yapmamız gereken iki şey var. Bunların birincisi adaletli olmak, ikincisi de dürüst olmak. Eğer adaletli ve dürüst olursak halk bizden ayrılmaz. Eğer ki adaletli ve dürüst olursak sadece 15. yılı değil, daha nice 30. yılı da kutlarız 60. yılı da kutlarız” şeklinde konuştu.

SEFERİNOĞLU: BU KADAR SÜRE İKTİDARDA KALAN TEK PARTİ

Gecede bir konuşma yapan AK Parti İstanbul milletvekili Yıldız Seferinoğlu ise, Türk siyasi tarihindeki ilklerden bahsetti. AK Parti’nin 1950 yılından sonra yapılan seçimlerde iktidarda bu kadar uzun süre kalan tek parti olduğunu hatırlatan Seferinoğlu, “AK Parti iktidarıyla birlikte siyaset kurumu güçlendi. AK Parti iktidarı verilen bütün vaatleri zamanından önce gerçekleştirdi. Bu siyaset kurumunun güçlenmesi demektir” ifadelerini kullandı.   

BÜRGE: BU DAVA HEPİMİZİN DAVASI

Gecede son olarak konuşma yapan AK Parti İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge ise, “Bu senin benim davam değil bu hepimizin davası. Kıymetli liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’dan diklenmeden dik durmayı, bütün mağdur ve mazlum coğrafyalara ümit olabilmeyi öğrendik. Allah ondan razı olsun. Bizler 1990’lı yıllarda kafamızı kaldırdığımızda Refah Partisi bayraklarından gökyüzünü göremezdik. Bizler o günlerden geliyoruz. Özlediğimiz günler ama bir kere daha altını çiziyorum, çoluğumuzun, çocuğumuzun, torunlarımızın bunu bilmesinde büyük faydalar olduğunu düşünüyorum. Zirveye çıkmak çok kolay. Ama zirvede kalmak çok zor. Parti arenasında şöyle söylenir. Bu seçim, geçmiş seçimden çok daha önemlidir. Bu bir klasiktir. Ama şimdi klasikten de öte. 2019 varoluş veya yokoluş seçimidir. Hepimiz bunun bilincindeyiz. Çalışmalarımızı bu bilinçte gerçekleştirmeliyiz” dedi. 

Protokol konuşmalarının ardından sinevizyon gösterimiyle AK Parti Bayrampaşa İlçe Teşkilatı’nın geçmiş yıllarda yaptığı çalışmaların yer aldığı fotoğraflar salondakilere izletildi.

Program, AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Kemal Oğuz Kıdıl’ın başta Kadın Kolları ve Gençlik Kolları yönetimine olmak üzere, katılımcıları çiçek vermesiyle son buldu. 
Bu Haber Toplam 376 Defa Okunmuştur
Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 

BİNLERCE ROMAN BAYRAMPAŞA’DA BULUŞTU
BİNLERCE ROMAN BAYRAMPAŞA’DA BULUŞTU

Bilim ve Teknoloji Yarışmaları
Bilim ve Teknoloji Yarışmaları

SAĞLIKTA FARKINDALIK ŞÖLENİ
SAĞLIKTA FARKINDALIK ŞÖLENİ

Kültür-sanat etkinlikleri Bayrampaşa'sda başladı.
Kültür-sanat etkinlikleri Bayrampaşa'sda başladı.

BAYRAMPAŞA’DA ORHAN ÖLMEZ RÜZGÂRI ESTİ
BAYRAMPAŞA’DA ORHAN ÖLMEZ RÜZGÂRI ESTİ

BAYRAMPAŞA’DA BİR PARK DAHA YENİLENİYOR
BAYRAMPAŞA’DA BİR PARK DAHA YENİLENİYOR

ÖĞRENCİLERE ‘ÇEVRE BİLİNCİ’ EĞİTİMİ
ÖĞRENCİLERE ‘ÇEVRE BİLİNCİ’ EĞİTİMİ

BAYRAMPAŞA LALE BAHÇESİNE DÖNDÜ
BAYRAMPAŞA LALE BAHÇESİNE DÖNDÜ

ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ
ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ

“Akif’in Dilinden Çanakkale”
“Akif’in Dilinden Çanakkale”

 

   Tüm Yazarlar

 

 
 

 :: Ana Sayfa :: Günün Haberleri :: Arşiv :: İletişim

  Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2000-2006 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: 0212 613 98 30 - 0541 540 34 42  |  Faks: 0212 613 98 34  |  Destek: mchabergrubu@gmail.com
Sayfa Üretimi: 0.3410  | Teknik Destek: Cizginet
Haberler artık Outlook'ta